Błękitna sypialnia

Błękitna sypialniaBłękit przywodzi na myśl pogodne niebo i spokojne morze. To kolor, który uspokaja, relaksuje i wprowadza pogodny nastrój do wnętrza. Dlatego jest idealny do sypialni. Błękitna sypialnia pomoże zapaść w spokojny sen. Błękit oraz inne odcienie niebieskiego uczynią z niej eleganckie wnętrze i powiększą ją optycznie.

Cała aranżacja sypialni może być w niebieskich tonacjach, niektórym taka chłodna elegancja bardzo odpowiada. Jeśli jednak chce się mieć ciepłą i przytulną sypialnię, to warto poza błękitną wprowadzić jeszcze jedną barwę dominującą.

Może to być kolor żółty, jasna zieleń, róż albo brąz. Są i inne sposoby, by aranżacja sypialni wydała się cieplejsza. Można położyć na podłodze włochaty dywanik, umieścić w sypialni jakieś przedmioty z wikliny oraz trochę bibelocików i wtedy nawet cała błękitna nie będzie chłodnym wnętrzem.

Chociaż błękit doskonale sprawdza się w sypialni zarówno jako barwa dominująca, jak i jedna z dominujących, to nie dla każdego taka aranżacja sypialni będzie korzystna. W sypialni osób mających problem z poranną pobudką powinna dominować bardziej energetyzująca barwa, chyba że sypialnia ma okno od strony wschodniej, wtedy mocne światło rano będzie przeciwwagą dla usypiającego działania niebieskiego koloru.

Komentarze