Czarna łazienka - projekty łazienek

Czarna łazienkaCzarna łazienka to kwintesencja dobrego smaku, wyszukanego gustu i odwagi, gdyż nadal wiele osób uważa, że czarne płytki ścienne i podłogowe wizualnie pomniejszają pomieszczenie.

Oczywiście łazienka w tak zdecydowanej i ciemnej barwie nie będzie się wydawała ciasna pod warunkiem, że urządzimy ją w stylu minimalistycznym, w przeciwnym wypadku będzie potrzebny większy metraż.

Ponadto pomysł urządzenia czarnej łazienki jest bardzo często odrzucany już na starcie ze względu na obawę, przed dużym nakładem pracy by utrzymać pomieszczenie w czystości. Jednak nowoczesne wzory płytek ściennych i podłogowych doskonale maskują drobne zabrudzenia. Jeśli więc na ścianach zostaną położone czarne matowe płytki w drobne prążki lub nakrapiane połyskującymi drobinkami ściana nie będzie pracochłonna, na podłodze doskonale sprawdzą natomiast te same płytki w wersji z połyskiem.

Kolejną propozycją jest podłoga z płytek imitujących jeden z egzotycznych gatunków drewna, w tym wypadku najważniejsze jest by połoga nie była zbyt jasna, najlepiej jeśli nie będzie jaśniejsza więcej niż jeden ton od ścian. Aby pomieszczenie nie sprawiało wrażenia ciasnego doskonałym pomysłem jest wybór jednej z nowoczesnych umywalek w geometrycznym kształcie, modnego podwieszanego sedesu i wanny takich rozmiarów by nie zajmowała 70% pomieszczenia, lub eleganckiej kabiny prysznicowej, w tym wypadku znacznie lepiej od gotowej, w pełni zabudowanej kabiny sprawdzi się brodzik z mlecznym szkłem zamontowanym po jednej ze stron. Dodatkowo ścianę nad wanną, lub prysznicem można wyłożyć elegancką mozaiką w różnych odcieniach czerni, taka ozdobna ściana odwróci uwagę od niewielkich rozmiarów pomieszczenia i doda smaku całej aranżacji.

Oświetlenie w czarnej łazience

Oświetlenie w czarnej łazience odgrywa bardzo dużą rolę, ponieważ podstawowa barwa jest bardzo ciemna w pomieszczeniu najlepiej jest zamontować trzy źródła światła jedno ogólne, drugie nad lustrem i kolejne nad miejscem kąpielowym, tak by podświetlało ozdobną ścianę.

Dodatki w czarnej łazience

Dodatki w czarnej łazience powinny być dobrze przemyślane, ponieważ wprowadzenie zbyt wielu barw sprawi, iż łazienka straci swą naturalną elegancję, najlepiej sprawdzi się zatem chromowana armatura, kryształowe oświetlenie i białe lub drewnopodobne akcesoria łazienkowe.

Komentarze