Czarno-biała kuchnia - projekty kuchni

Czarno-biała kuchniaCzarno biała kuchnia - projekty kuchni. Neutralna czerń i biel to kolory, które od lat wykorzystujemy w aranżacji wnętrz, są cenione za neutralność i łatwość łączenia ich z innymi barwami. Na przełomie ostatnich kilku lat stały się bardzo popularne w stolarstwie meblowym, gdyż wyjątkowo pięknie prezentują się w połysku.

Zestawienie białej zabudowy meblowej na wysoki połysk z subtelnie połyskującym, czarnym z odrobiną brokatu blatem kuchennym wygląda bardziej jak arcydzieło, aniżeli meble kuchenne.

Do takiej zabudowy doskonale sprawdzi się sprzęt AGD czarny w połysku kontrastujący z białymi szafkami lub ten ze stali nierdzewnej dodający lekkości całej zabudowie. Podłoga w kuchni z białymi szafkami również powinna być jasna, natomiast ściana ponad blatem może być ozdobiona subtelną grafiką, która doda smaku całemu pomieszczeniu, ale nie będzie głównym elementem dekoracyjnym.

Czarno-biało-czerwona kuchnia

Kolejną możliwością stworzenia czarno białej kuchni jest odwrotne zastosowanie barw, w tym wypadku kolorem przewodnim jest głęboka czerń, a barwą dodatkową biel. Decydując się na czarne szafki kuchenne na wysoki połysk, należy pamiętać iż jest to bardzo pracochłonny kolor, a na takiej szafce widoczny jest każdy odcisk palca. Do czarnej zabudowy meblowej doskonale prezentuje się biały blat roboczy, jasna, lub ułożona w szachownicę czarno biała podłoga, Koniecznie białe lub popielate ściany, należy uważać by kolor ścian nie był zbyt ciemny. Wodze fantazji możemy natomiast popuścić aranżując przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami, gdyż w tym wypadku można wybrać grafikę w dowolnym, nawet bardzo mocnym kolorze, która ożywi całą aranżację, lub dla rozjaśnienia całej zabudowy pozostawić to miejsce białe montując jednobarwne szkło lacobel.

Czarno-biała kuchnia

Jako że czerń i biel są najbardziej neutralnymi barwami z całej palety kolorystycznej nic nie stoi na przeszkodzie by dołączyła do nich kolejna barwa np.: soczysta czerwień, która ożywi aranżację, sprawi, iż całe pomieszczenie nabierze wyjątkowego charakteru. W tym wypadku proponujemy wybrać czarne szafki dolne, biały blat i krwistoczerwone górne szafki typu "jamnik" w białej aluminiowej ramce. Takie zestawienie kolorystyczne zabudowy kuchennej doda jej lekkości. Należy jednak pamiętać, iż najlepszy efekt łączenia mocnych zdecydowanych barw jest w meblach wykonanych z lakierowanej płyty, lub akrylowej, czyli w przypadku mebli na wysoki połysk. Kolor dodatkowy, ożywiający zabudowę meblową możemy zastosować również w postaci zasłonek, rolet lub innych mebli występujących w kuchni np. krzeseł.

Nie będzie się natomiast dobrze prezentować w postaci akcesoriów kuchennych pozostawionych na widoku. Dlatego też wszystkie pojemniki, chochle itp. których nie ukrywamy w szafkach i szufladach kuchennych powinny być w kolorze białym lub czarnym. Ponadto w przypadku trójkolorowych mebli kuchennych ściana ponad blatem powinna być utrzymana w kolorze którego jest najmniej w całej zabudowie, w tym wypadku to biel. Stosowanie dodatkowych kolorów mogłoby wprowadzić niepotrzebny chaos.

Źródła:

Komentarze