Czarno-biała łazienka kwintesencją elegancji - inspiracje

Czarno-biała łazienkaPomysłów na łazienkę jest tyle, ile łazienek. Każdy chciałby jednak, aby to pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Bardzo trafioną stylizacją jest łazienka czarno-biała.

To propozycja elastyczna, ponieważ w tej tonacji kolorystycznej można urządzić zarówno klasyczną jak i nowoczesną łazienkę. Klasyczna łazienka, utrzymana w kolorach czerni i bieli, najczęściej bazuje na stylu retro. Podstawą jest oczywiście klasyka, czyli stylizowane meble oraz sprzęty. Idealna będzie wanna z nóżkami, zdobiona umywalka oraz toaletka.

Łazienka inspiracje - czarno biała łazienka

Kolory czarny i biały będą w tym wypadku nawiązywały do klasyki, więc dodatki również powinnyśmy dobrać właśnie z tego nurtu. Wybierzmy haftowane ręczniki, mosiężne wieszaki, w oknach zawieśmy zasłonki. Niech łazienka stanie się eleganckim pomieszczeniem, przywodzącym nam na myśl łazienki w pałacach. Kolejny pomysł to nowoczesna biało czarna łazienka. To idealny przykład stylizacji minimalistycznej. Minimalizm przejawia się bowiem już w doborze kolorów. Taka łazienka jest znakomitym sposobem na pokazanie, że wiemy, co jest modne. Czerń i biel to najbardziej klasyczny duet, ale w połączeniu w nowoczesnymi formami jest pełen dynamizmu oraz elegancji. W nowoczesnej łazience nie bójmy się łączyć tych kolorów i form.

  • Pomysł na małą łazienkę
  • Łazienka z pomysłem

Biały postument zakończony czarną misą umywalki to świetny przykład rozwiązania w takiej łazience. A dodatki? Niech również będą czarne i białe! Białe ręczniki czy czarne kubki na szczoteczki do zębów sprawią, że projekt będzie spójny i bardziej wiarygodny. Jeśli zdecydujemy się na taką elegancką stylizację, musimy wziąć również pod uwagę wielkość oraz proporcje wnętrza. Jeśli łazienka jest niewielka, postawmy na przewagę koloru białego: optycznie ją powiększy. Jeżeli pomieszczenie jest jasne i przestronne, możemy dodać więcej czerni: uszlachetni łazienkę i sprawi, że będzie szykowna, niezależnie od stylizacji. Jeśli na dużej powierzchni, na przykład ścianie czy podłodze znajduje się wzór, postawmy na jednokolorowe meble i dodatki, aby nie wprowadzić do łazienki niepotrzebnego chaosu.

Komentarze