Czym skropić pościel, by sen nabrał dodatkowych właściwości terapeutycznych?

Zdrowy senZdrowy sen to podstawa dobrego samopoczucia. Trzeba pamiętać, że wiele czynników wpływa na jego jakość. W dzisiejszych czasach niestety, coraz więcej osób boryka się z trudnościami z zasypianiem i bezsennością. Poniższy artykuł odpowiada na pytanie, co zrobić, aby sen stał się naprawdę zdrowy, dodając każdemu sił witalnych i energii!

Jednym z czynników znacznie ułatwiających zasypianie jest węch. Powonienie to najbardziej niedoceniony zmysł. Zapachy oddziałują na organizm ludzki w sposób bardzo intensywny. Nie bez powodu organizowane są sesje aromaterapii, które mają za zadanie wyciszyć nerwy i przywołać przyjemne skojarzenia.

Jakie zasady ułatwiają zasypianie i pozwalają na zdrowy sen?

Sypialnia powinna być sanktuarium dobrego, efektywnego wypoczynku po ciężkim dniu. Niestety, coraz częściej do sypialni trafiają takie urządzenia, jak telefon, laptop czy telewizor. Nie są to sprzęty sprzyjające jakości snu, wręcz przeciwnie mózg nie dostaje sygnału, że czas na odpoczynek. Wystarczy, jednak zastosować kilka zasad, by odzyskać zdrowy sen.

W sypialni warto zadbać o spokojną aranżację, bez nadmiernych kolorów i dźwięków. Ważne jest również stonowane światło, najlepszy jest półmrok, który pomaga w wytwarzaniu melatoniny - hormonu snu. Sypialnię warto przewietrzyć tuż przed snem i zadbać o odpowiednią temperaturę powietrza, oscylującą w granicach 18-21ºC. Doskonałym pomysłem będzie skropienie pościeli olejkami eterycznymi, które doskonale koją i pozwalają na spojony, zdrowy sen.

Jakich olejków eterycznych warto używać, by sen nabrał mocy terapeutycznej?

Olejki eteryczne to nic innego, jak esencja z roślin. Otrzymuje się je przy pomocy destylacji, dlatego są mocno skoncentrowane i pachną bardzo intensywnie. Już kilka kropli na poduszce wystarczy, by sen nabrał mocy terapeutycznej. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się:

  • Olejek lawendowy, przeznaczony dla osób o słabych nerwach, które mają problemy z zasypianiem i bezsennością.
  • Olejek z drzewa herbacianego ma działanie mocno odkażające, dlatego przynosi ulgę osobom przeziębionym, borykającym się z kaszlem i katarem.
  • Olejek z drzewa sandałowego niweluje zmęczenie i stres.
  • Olejek z benzoesu pomaga zmniejszyć napięcie nerwowe.
  • Olejek eukaliptusowy pomaga w przypadku problemów układu oddechowego, jest polecany m.in. przy astmie.
  • Olejek różany zmniejsza stany lękowe i nerwicę, ułatwia znacznie zasypianie.

Wszystkie olejki warto stosować nie tylko bezpośrednio na pościel, ale również na toppery, czyli materace nawierzchniowe np. ze sklepu https://bellastoria.pl/. Topper chroni materac przed jakimikolwiek zabrudzeniem, również tym powstałym w wyniku użycia olejków eterycznych. Toppery od Bella Storia zostały wyprodukowane z elastycznej pianki poliuretanowej, która chroni dotychczasowy materac. Są to produkty posiadające certyfikat OEKO-TEX Standard 100, co daje gwarancję bezpieczeństwa i najwyższej jakości. Topper jest bardzo wygodny, ponieważ posiada pokrowiec, który można w każdej chwili wyprać i skropić dla urozmaicenia innym rodzajem olejku eterycznego.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem sklepu Bella Storia i zainwestowania w swój zdrowy sen!