Fronty kuchenne - informacje

Fronty kuchenneNajważniejszym elementem każdej kuchni na wymiar są fronty kuchenne, ponieważ to od nich w znacznej mierze zależy charakter całej zabudowy.

Fronty kuchenne - materiały

Na rynku jest dostępna cała gama materiałów, z których wykonujemy fronty kuchenne:

  • płyty laminowane
  • płyty foliowane
  • płyty lakierowane - dostępne w wersjach połysk, półmat i mat
  • płyty fornirowane
  • drewno
  • hartowne szło, z możliwością wyboru jednego wielu z kolorów, bądź z grafiką - fronty kuchenne szklane

Fronty meblowe

Fronty kuchenne powstałe z laminowanej płyty dostępne są w całej gamie kolorystycznej, w której bez problemu znajdziemy najmodniejszą kolorystykę, można również wybrać jeden spośród wielu wzorów imitujący różne gatunki drewna. Płyta foliowana powstaje z połączenia płyty mdf z folią pcv również jest dostępna w całej gamie wzorów i kolorów, występuje w połysku, półmacie oraz macie.

Meble lakierowane to hit ostatnich lat jest to lakierowana płyta i podobnie jak jej foliowana poprzedniczka występuje w połysku, półmacie i macie. Fronty szafek fornirowanych to połączenie płyty mdf z naturalną okleiną, która jest dostępna we wzorach imitujących drewno, w tym wypadku wybór kolorystyki i wzornictwa jest nieco mniejszy. Fronty drewniane powstają z litego drewna i dostępne są w kilkunastu gatunkach wzorach, które różnią się układem słoi i kolorem. Fronty kuchenne szklane, powstają z lakierowanego szkła w aluminiowej ramce, w ostatnich latach coraz częściej wybierane są fronty szklane z grafiką.

Zarówno duża paleta barw jak i możliwość wyboru grafiki dają nieograniczone możliwości aranżacji kuchni.

Podział frontów kuchennych - fronty kuchenne nowoczesne

Kolejnym podziałem frontów kuchennych jest sposób wykonania. Fronty szafek kuchennych w tej klasyfikacji dzielimy na:

  • proste,
  • frezowane,
  • gięte,
  • bez uchwytowe.

Do najpopularniejszych należą fronty proste z uchwytami, które spotykamy w klasycznych i nowoczesnych kuchniach, ich wykonanie jest możliwe z każdego z wymienionych materiałów. Fronty frezowane, w tym wypadku rozróżniamy dwa rodzaje frezów typowo ozdobne nadające zabudowie konkretna stylizację i frezy ozdobne występujące najczęściej w meblach lakierowanych zastępujące uchwyty. Fronty kuchenne bez uchwytów są stosowane w nowoczesnych zabudowach, które są zupełnie gładkie, szafki z takimi frontami najczęściej stanowią spójną ciąg zabudowy, są otwierane na dotyk za pomocą specjalnego systemu potocznie nazywanego klik-klak. Kolejną grupą frontów kuchennych są gięte wykonywane z płyt foliowanych, lakierowanych i fornirowanych. Rozwiązanie to najczęściej jest stosowane w pomieszczeniach o nietypowym kształcie, lub jako estetyczne i oryginalne wykończenie zabudowy.

Wybór materiału, z którego są wykonane fronty szafek kuchennych ma bardzo duży wpływ na całą aranżację w kuchni. Szafki drewniane najczęściej spotykamy w kuchniach klasycznych, rustykalnych, angielskich, skandynawskich i shabby chic. Laminowane, foliowane oraz na wysoki połysk to cecha charakterystyczna kuchni w stylu nowoczesnym, loftowym oraz glamour. Szklane i fornirowane są idealnym materiałem do stworzenia oryginalnej, niepowtarzalnej zabudowy kuchni.

Wszystkie opisane materiały, z których powstają fronty kuchenne możemy dowolnie łączyć uzyskując naprawdę ciekawe meble kuchenne.

Komentarze