Kuchnia pod zabudowę, czy gotowe meble z sieciówki

Kuchnia pod zabudowęRemont kuchni jest bardzo dużym wyzywaniem nawet dla osób kochających odmieniać swój dom, wymaga bowiem od właściciela mieszkania dobrej organizacji, zmysłu dekoratorskiego,lub zatrudnienia wykwalifikowane projektanta wnętrz. Myśląc o remoncie kuchni najczęściej należy również podjąć decyzję o zakupie mebli kuchennych.

Na rynku mamy dwa rodzaje mebli kuchennych:

  • gotowe meble kuchenne dostępne w marketach budowlanych, sieciówkach i eleganckich salonach meblowych,
  • zabudowę kuchni, czyli coraz popularniejsze meble na zamówienie, które powstają na indywidualne zamówienie klienta.

Zaletą gotowych mebli kuchennych jest krótki czas w jakim możemy umeblować gotowe, wyremontowane pomieszczenie, gdyż są dostępne w większości sklepów od ręki. Najczęściej transport takich mebli jest możliwy tego samego dnia,w którym zostały zakupione. Niestety gotowe meble kuchenne dobrze wyglądają tylko w pomieszczeniach o typowym kształcie i odpowiednim rozmiarze. Wybór ten niesie ze sobą konieczność wielu kompromisów, gdyż kupując gotowe meble kuchenne musimy liczyć się z faktem, iż klient nie ma wpływu na rozmiar i wygląd szafek kuchennych, dlatego też należy dokonać wyboru spośród zestawów mebli dostępnych w sklepie, a potem dostosować je do pomieszczenia. Problem pojawia się szczególnie w małych pomieszczeniach, w których każdy centymetr jest bardzo ważny. Zaletą gotowych mebli kuchennych jest cena, która w tym wypadku jest znacznie niższa niż w przypadku profesjonalnej zabudowy meblowej. Wadą natomiast mała możliwość ingerencji w ich wygląd i dopasowanie do pomieszczenia.

Zwolennicy indywidualnych rozwiązań i wnętrz dostosowanych do swoich potrzeb wybierają meble kuchenne na wymiar, które są wykonywane zgodnie z życzeniami klienta i możliwościami technicznymi pomieszczenia. Wadą tego rozwiązania jest dłuższy niż w przypadku gotowych mebli czas oczekiwania na zabudowę kuchenną. Jednak w kuchniach,w których jest przeprowadzany generalny remont prace wykończeniowe można zgrać z pracami na zabudową kuchenną, ponieważ pierwszym etapem jest pomiar pomieszczenia i wykonanie projektu na podstawie którego powstaną meble na wymiar. Dlatego też wykonanie projektu i przyszłych mebli może być zgrane czasowo z pracami remontowymi, po zakończeniu których firma wykonująca zabudowę kuchenną przystąpi do montażu wcześniej wykonanych mebli. Na co należy zwrócić uwagę decydując się na profesjonalną zabudowę kuchni?

Obecnie firmy wykonujące kuchnie pod zabudowę coraz częściej oferują usługi dodatkowe takie jak montaż ozdobnego szkła lacobel, lub szkła z grafiką w przestrzeni ponad blatem roboczym, dlatego zanim przystąpimy do remontu kuchni warto przemyśleć czy w tym miejscu będą płytki, czy też jedno z nowocześniejszych rozwiązań. Ponadto jak w każdym pomieszczeniu tak i w kuchni kluczowe znaczenie ma wybór oświetlenia, tymczasem większość nowoczesnych mebli kuchennych do zabudowy posiada dodatkowe oświetlenie np.: podszafkowe listwy LED, których montaż wymaga gniazdka elektrycznego, podobnie sprawa wygląda ze wszystkimi innymi urządzeniami zasilanymi energią elektryczną. Doskonałym pomysłem jest więc zamówienie zabudowy kuchennej jeszcze przed rozpoczęciem remontu, wówczas na podstawie projektu, który jest wykonywany przez większość firm produkujących meble na zamówienie ekipa remontowa będzie mogła rozmieścić instalację wodną, gazową i elektryczną. Jak widać kuchnia pod zabudowę wymaga od jej właściciela zdolności organizacyjnych, jednak dobrze przemyślana już na etapie remontu będzie służyć przez długie lata.

Komentarze