Modne dywaniki łazienkowe. Jaki dywanik łazienkowy wybrać?

Dywanik antypoślizgowy do łazienkiSą miłe w dotyku, świetnie chłoną wodę, zapobiegają poślizgnięciu się na mokrej posadce. Dywaniki łazienkowe są więc praktyczne, ale także świetnie ozdabiają wnętrze. Docenią je osoby, które mają podniszczoną podłogę, podłogę zimną, nieprzyjemną w dotyku. Chętnie dywaniki w łazience układają właściciele skandynawskich, minimalistycznych i stonowanych wnętrz, bo za ich pomocą można wprowadzić do pomieszczeń różne wzory i kolory. Kiedy dywanik się opatrzy, bardzo łatwo można go wymienić, co nie jest możliwe w przypadku płytek lub paneli podłogowych. Przyjrzyjmy się rodzajom, wzorom, kształtom i wymiarom, bo gama tego typu produktów jest naprawdę bogata.

Jeden dywanik łazienkowy czy komplet dywaników?

To, czy wybierzemy jeden dywanik łazienkowy, czy cały komplet, zależy od wielkości łazienki, od tego, jak chcemy ją ozdobić. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie, w formie kwadratu czy prostokąta, pojedynczy, większy model sprawdzi się świetnie. Jeśli będzie ułożony w pobliżu wanny lub kabiny prysznicowej, umywalki i toalety jednocześnie, przykryje podłogę i wyraźnie ożywi wnętrze. Producenci tekstyliów domowych proponują także specjalne zestawy składające się z trzech, a nawet czterech elementów. Zestaw taki zawiera dywanik pod umywalkę, wannę, toaletę, niektóre są specjalnie profilowane, by były dopasowane do kształtu urządzeń sanitarnych. Dzięki nim można przykryć podłogę w najbardziej newralgicznych miejscach w łazience.

Kształt dywanika - dywanik okrągły czy prostokątny?

To, na jaki kształt dywanika się zdecydujemy, zależy tylko od własnego poczucia estetyki i potrzeb. Zwykle jednak dywanik łazienkowy okrągły lepiej wygląda w małej, kwadratowej łazience, w której trafia na sam jej środek. Prostokątny dywan bardzo dobrze prezentuje się w pomieszczeniach podłużnych, gdzie wyraźnie można wyznaczyć dłuższą i krótszą ścianę. Warto jednak zwrócić uwagę, czy łazienka nie jest wyjątkowo długa. Jeśli zaakcentujemy jej nieprzeciętnie podłużny kształt prostokątnym, wydłużonym chodnikiem, proporcje jeszcze bardziej optycznie się wydłużą. W takim przypadku lepiej wybrać model, który bardziej kształtem zbliżony jest do kwadratowego, owalny lub zdecydować się na komplet dywaników.

Dywanik antypoślizgowy do łazienki

Kolorystyka dywanika łazienkowego

Wybór koloru dywanika łazienkowego powinien być podyktowany ogólnym wyglądem i wystrojem łazienki. Warto nauczyć się dobierania dodatków na zasadzie kontrastu. Jeśli łazienka wydaje się nieco mdła, jej mało wyrazisty charakter przełamie produkt w nasyconych kolorach lub wzorzysty. Można zdecydować się na dywanik dwukolorowy, z trzema kolorami lub dywan w wyraźne wzory. Modne obecnie są wszelkie przejścia ombre, gdzie kolory przenikają się z ciemnego w jaśniejszy. Nastąpił też wyraźny powrót do motywów kwiatowych i roślinnych, a w tym przypadku producenci decydują się na użycie wielu kolorów. Świetnie w nowoczesnych łazienkach wyglądają dywaniki do łazienki ze wzorami geometrycznymi: kwadraty, prostokąty, trójkąty, wielokolorowe gwiazdki i inne motywy zdecydowanie wpłyną na wygląd przestrzeni i ożywią nieco nawet najbardziej stonowaną łazienkę.

Uwagę warto zwrócić na modele w pastelowych odcieniach. Dzisiaj dodatki niebieskie, w kolorze morskim, w odcieniu pudrowego różu są zdecydowanie „na topie” i świadczą o tym, że właściciele mieszkania dokładnie wiedzą, jak urządzać modne wnętrze.

Klienci często obawiają się produktów, które są jasne: białe, kremowe, jasnoszare i nawet do ciemnych wnętrz wybierają ciemne dywaniki i chodniki łazienkowe. Nie trzeba jednak bać się jasnych dodatków. Dywaniki produkowane są z włókien odpornych na brud i na wielokrotne pranie. Od czasu do czasu jasny dywan wystarczy odkurzyć, wytrzepać i włożyć do pralki, by wszelkie zanieczyszczenia po prostu zniknęły.

Modne dywaniki łazienkowe kiedyś i dziś

Dywaniki do łazienki nie są modne od wczoraj. Odkąd korzystamy z łazienek, służą do izolacji od zimnej podłogi i do dekoracji. Zmieniły się jednak materiały, z których są one szyte. Kiedyś przede wszystkim wykonywano je z bawełny. Nie miały podgumowania, ale dobrze chłonęły wodę, były odporne na częste pranie nawet w wysokiej temperaturze. Dzisiaj także wykorzystuje się bawełnę, zwłaszcza z myślą o osobach z alergiami, ale powodzeniem cieszą się również dywaniki z włókien syntetycznych. Warto w tym miejscu wspomnieć o mikrofibrze, tkaninie, która może trochę słabiej chłonie wodę, ale jest niezwykle miękka, przyjemna w dotyku i łatwo można utrzymać ją w czystości. Co ważne, producenci dywaników łazienkowych pamiętają o tym, że w wielu współczesnych domach w łazienkach znajduje się ogrzewanie podłogowe. Ich produkty są do takiego ogrzewania przystosowane.

Popularnym rozwiązaniem stosowanym przez producentów tekstyliów jest antypoślizgowy spód wykonany z tworzywa czy gumy. Zabezpiecza on przed poślizgnięciem się na posadzce. Lepsza jest też przyczepność stopy do wierzchniej warstwy dywanika, zwłaszcza w przypadku włókien bardziej szorstkich.

Dywanik antypoślizgowy do łazienki

Dywanopol - sklep z dywanikami łazienkowymi

Zakup chodnika do łazienki zwykle podyktowany jest chęcią ozdobienia podłogi lub zapewnieniem sobie przyjemnego miejsca do chodzenia po niej bez kapci i skarpetek. Zimna podłoga jest szczególnie nieprzyjemna w dotyku po wyjściu z wanny pełnej gorącej wody. Wszelkie dywaniki i chodniki łazienkowe można znaleźć w sklepie Dywanopol. Wyjątkowy sklep internetowy oferuje produkty do każdego wnętrza, w tym właśnie do łazienek. Są to pojedyncze dywany prostokątne, okrągłe i owalne, jak i zestawy dywaników, które można rozłożyć w najbardziej użytkowanych miejscach łazienki, tam, gdzie często stoimy na bosaka. Dywaniki utkane są z odpornych i chłonnych włókien, dostępne w wielu kolorach i wzorach: od niezwykle modnych kwiatowych i ombre, po minimalistyczne pastelowe i jednokolorowe modele. Dzięki ofercie Dywanopolu każdy dobierze produkt perfekcyjnie dopasowany do wnętrza, zarówno pod kątem kolorystyki, kształtu, jak i charakteru aranżacji łazienki. Chodniki łazienkowe nadają się do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym.

Komentarze