Stal nierdzewna polerowana i matowa

Akcesoria ze stali nierdzewnejStal nierdzewna w ostatnim czasie znacznie zyskała na znaczeniu. Stal nierdzewną obecnie wykorzystuje się ją w wielu dziedzinach i przy produkcji różnorodnych towarów.

Zazwyczaj kojarzyła się nam z artykułami kuchennymi. Ze stali nierdzewnej wykonuje się bowiem garnki, sztućce, naczynia czy nawet urządzenia takie jak czajniki bezprzewodowe lub tostery.

Obecnie, stal nierdzewna wyszła już z kuchni i produkuje się z niej także wiele innych produktów. Bardzo często używana jest to produkcji schodów, poręczy i balustrad. Można z niej wyprodukować piękne poręcze oraz różnorodne balustrady, zarówno te tarasowe jak i balkonowe.

Z tego materiału tworzy się też wygodne i solidne poręcze dla osób starszych czy niepełnosprawnych. Znane są dwa rodzaje stali nierdzewnej: matowa i polerowana. Wielu klientów zastanawia się, która stal nierdzewna jest lepsza. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że każdy z tych rodzajów ma swoje wady i zalety. Stal nierdzewna matowa jest polecana w domu, gdzie są małe dzieci. Jest bowiem odporna na zabrudzenia. Wszelkie rysy i inne uszkodzenia można na niej o wiele szybciej naprawić.

Nie poleca się jej w pomieszczeniach, gdzie panuje duże zadymienie. Wszelkie pyły w mig osadzają się na stali, wypełniając rowki w powierzchni szczotkowanej, jak inaczej nazywa się ten rodzaje stali nierdzewnej. Z kolei stal nierdzewna polerowana pięknie odbija światło, świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie poziom zapylenia powierza jest wysoki.

Niestety, stal nierdzewna polerowana od razu ukazuje na swojej powierzchni wszelkie zaburzenia, na przykład palce małych dzieci, które lubią dotykać tego, co błyszczące i ciekawe. Ponadto, wszelkie rysy i inne uszkodzenia znacznie trudniej jest naprawić, w przypadku polerowanej stali nierdzewnej.

Dlaczego stal nierdzewna jest popularna?

Ze względu oczywiście na swoje liczne zalety. Jedną z nich jest duża wytrzymałość stalowych produktów. Takie schody, balustrady balkonowe czy poręcze są bardzo wytrzymałe i solidne oraz odporne na działanie korozyjne.

Komentarze