Szafki kuchenne - rodzaje, parametry, szafki na wymiar i uniwersalne

Szafki w kuchni - meble kuchenne Warszawa salonUrządzanie kuchni to sama przyjemność. Sklepy proponują nam wiele gotowych już inspiracji lub zachęcają do wcielenia w życie własnych pomysłów. Mebli jest co nie miara, a producenci wciąż prześcigają się w nowych pomysłach na innowacyjne i nowoczesne towary. Wszystko powinniśmy jednak dopasować do naszych indywidualnych potrzeb, aby komfort użytkowania kuchni był jak najlepszy.

Szafki kuchenne - rodzaje, parametry, wymiary

Zestaw szafek dobrany jest pod względem wysokości. Ich nominalna szerokość wynosi od 10 do 90 cm. Głębokość szafek stojących wynosi zazwyczaj 50 cm. Dzięki takiej powierzchni blaty kuchenne wysunięte są w stosunku 2 cm do pozostałych mebli. Bez przeszkód można wówczas pozostawić wolną przestrzeń za szafkami, po to aby poprowadzić w tym miejscu instalację elektryczną. Szafki składają się z korpusów, frontów, nóżek oraz cokołów. Nieodzownym elementem są również blaty i listwy podszafkowe. Szafki kuchenne mogą tworzyć długie ciągi, w których jednakowe fronty pełnią te same funkcje.

Zakup pojedynczych szafek gotowych do skompletowania zestawu jest o wiele lepszym i tańszym rozwiązaniem od mebli robionych na wymiar. Wybór odpowiedniego materiału, z jakiego mają być wykonane fronty ma ogromne znaczenie. Jego rodzaj odpowiada przecież za trwałość i jakość szafek. Idealne meble kuchenne muszą być dostosowane do Twoich potrzeb. Bardzo istotnym aspektem jest dobór szafek zgodnie ze wzrostem. Gotowanie to przyjemność, a my mamy czuć się komfortowo spędzając czas w kuchni. Pomieszczenie ma być funkcjonalne, doskonale rozplanowane i ergonomiczne.

Szafki kuchenne - meble do kuchni na wymiar

Mając dodatkowe fundusze możemy pokusić się o zakup szafek kuchennych na wymiar. Całe przedsięwzięcie należy rozpocząć od dokładnych i skrupulatnych pomiarów. Każdy zakamarek musi zostać zmierzony, aby uzyskać jak najlepszy końcowy efekt. Dzięki temu dobierzemy odpowiednie meble, dopasujemy ich kształt i rozmiar. Dobór właściwych mebli kuchennych zależy od formy pomieszczenia i jego rozmiaru. Kuchnia kuchni nierówna, dlatego pomoc fachowca będzie nieoceniona. To on jeszcze raz sprawdzi pomiary i zaprojektuje wszystko. Bardzo ważnym aspektem jest dopasowanie ilości sprzętów do potrzeb. Jeśli dostosujemy się do tej zasady to problem zagraconej i niekomfortowej kuchni ominie nas szerokim łukiem. Zaoszczędzimy tym samym środki, a kuchnia będzie przestronna i wygodna.

Standardowa lodówka pasuje do każdego wnętrza i jest nade wszystko uniwersalna. Sprawdzi się doskonale dla trzy- jak i pięcioosobowej rodziny. Ważne, aby kupować pojemne szafki. Wówczas na blatach będą jedynie niezbędne przedmioty. Powinniśmy zwracać niebagatelną uwagę na jakość wybieranych przez nas szafek. W żadnym wypadku zawiasy nie mogą opadać, a systemy wysuwania szuflad powinny być sprawne na lata. Aby tak się stało należy poprosić o montaż profesjonalistów, ponieważ my sami możemy jedynie sobie i naszej kuchni zaszkodzić.

Szafki uniwersalne

Najbardziej odporne na upływający czas są szafki uniwersalne. Nie widać na nich bowiem żadnych defektów, czy niedociągnięć. Są łatwe w utrzymaniu i nie wymagają szeroko zakrojonej konserwacji. Białe szafki świetnie sprawdzają się w polskich domach. Wbrew pozorom nie brudzą się tak szybko, a efekt nowości pozostaje na lata. Szafki o takiej barwie pasują do każdego wnętrza, dlatego rzadko są wymieniane. Nie kosztują również kroci, gdyż nie wymagają skomplikowanego montażu czy kunsztownych wykończeń i wzorów.

Klamki i uchwyty od szafek stanowią bardzo często element dekoracyjny. Ich kształt warunkuje wygodę użytkowania. Warto zastanowić się, czy zależy nam bardziej na estetyce czy użyteczności. Jeżeli chcemy ich się całkowicie pozbyć to możemy wybrać szafki stworzone wprost pod nasz gust. Uchwyty listwowe wprowadzone są tuż pod front. Mogą być one zarówno znacznych rozmiarów, jak i tych minimalnych niemal niezauważalnych. Uchwyty frezowane świetnie sprawdzają się w frontach drewnianych i lakierowanych. Minimalistyczne wnętrza uwielbiają takie nowoczesne rozwiązania. Fronty bez uchwytów otwierane są na dotyk. Nawet mając "pełne ręce roboty" możemy dostać się do najpotrzebniejszych przedmiotów.

Komentarze