Szara kuchnia - projekty kuchni

Szara nowoczesna kuchniaSzara kuchnia - projekty kuchni. Szary, stalowy, popielaty to jedne z najmodniejszych kolorów mebli kuchennych. Znudzeni ciepłymi szafkami kuchennymi w kolorach różnych gatunków drewna i sielskimi aranżacjami tego pomieszczenia, coraz częściej wybieramy nowoczesny chłód przejawiający się w zamiłowaniu do wszystkich odcieni szarości, która jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu kojarzyła się z ponurymi, nijakimi wnętrzami.

Najmodniejsze szare meble kuchenne to te bardzo nowoczesne, o minimalistycznej formie, pozbawione ozdobnych frezowań i fikuśnych uchwytów meblowych będące ozdobą same w sobie.

Surowy charakter koloru szarego otwiera przed dekoratorem szereg możliwości, gdyż jest to równie neutralna barwa jak czerń i biel, ale znacznie mniej wymagająca.

Szaro-biała kuchnia

Co do szarych mebli kuchennych?

Do szarych mebli kuchennych doskonale pasuje biały blat roboczy na wysoki połysk, który ociepli futurystyczną zabudowę, oraz białe sprzęty kuchenne zamontowane jakby na przekór w tej jakże nowoczesnej nawiązującej do betonowych płyt i arkuszy blachy zabudowie kuchennej, która w zależności od koloru dodatków może mieć zupełnie inny charakter. W połączeniu z bielą wygląda na nieco oswojoną, cieplejszą i bardziej rodzinną. Czerń natomiast doda szarej kuchni nutę elegancji oraz ekstrawagancji i sprawi że wnętrze będzie się doskonale prezentowało.

Dodatkowe kolory do szarej kuchni

Aby nieco oswoić nowoczesny i bardzo chłodny, a jednocześnie wyrafinowany kolor szary i wszystkie jego odcienie należy go połączyć z jedną z bardzo ciepłych i pastelowych barw takich jak brudny, przytłumiony róż, lawenda, a w odważniejszych aranżacjach mocny, zdecydowany turkus, wpadający w fiolet amarant oraz wszystkie odcienie brązu.

Aby nadać indywidualny charakter całej aranżacji z szarymi meblami kuchennymi doskonałym pomysłem jest pomalowanie ścian na biało, co sprawi iż szare meble nabiorą blasku, a pomieszczenie będzie rozświetlone. W kuchniach z kącikiem jadalnianym można zaakcentować jednym z wymienionych wyżej kolorów ścianę przy stole i powtórzyć go w postaci szkła lub grafiki w przestrzeni ponad blatem roboczym.

Szara kuchnia

Kolejną możliwością, ocieplenia szarych mebli kuchennych jest zamontowanie górnych przeszklonych, oświetlonych szafek z białym wnętrzem, oraz umieszczenie w nich gustownych filiżanek czy miseczek. Jak widać nawet przedmioty codziennego użytku mogą mieć wpływ na charakter pomieszczenia.

Szara kuchnia

Chłodna, loftowa, szara zabudowa kuchni powstanie jeśli do szarych szafek dodamy czarny, czerwony lub granatowy blat, przestrzeń pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami wypełnimy lustrem lub futurystyczną biało-czarną grafiką, ponadto zostanie zamontowany sprzęt AGD ze stali nierdzewnej lub w kolorze czarnym. Dodatki w takiej kuchni to roleta lub żaluzja zamiast firanki, wyspa kuchenna ze stali nierdzewnej ze szklanymi elementami i niezbyt fikuśne płytki podłogowe lub deski z naturalnego drewna z wyraźnymi śladami użytkowania (mogą być z odzysku).

Szara kuchnia

Jak widać niedoceniany przez lata kolor szary to barwa bardzo neutralna, która w zależności od dodatków może być bazą dla wnętrz w różnym stylu.

Komentarze