Trendy kuchenne 2023

Trendy kuchenneJeśli budujesz, remontujesz lub dekorujesz zupełnie nową kuchnię w tym roku, będziesz chciał poznać trendy w projektowaniu kuchni, które według projektantów wnętrz będą popularnym wyborem w 2023 roku. Jako serce domu, kuchnia odgrywa integralną rolę w życiu rodzinnym. Cokolwiek zdecydujesz się zrobić w swoim remoncie kuchni w tym roku, będziesz chciał zbadać te najważniejsze trendy kuchenne, zanim zaczniesz.

JAKIE SĄ NAJPOPULARNIEJSZE TRENDY KUCHENNE 2023?

Nowe trendy kuchenne przychodzą i odchodzą. Niezależnie od tego, czy masz małą kuchnię, tradycyjną kuchnię, czy nawet preferujesz kuchnie na otwartym planie, zebraliśmy jedne z najlepszych nowych trendów od ekspertów w dziedzinie projektowania z całego świata, abyś mógł stworzyć swoją wymarzoną kuchnię. Wystarczy odrobina osobistego stylu, a nowy projekt kuchni jest już w drodze.

Istnieje kilka kluczowych funkcji kuchni, które nigdy nie wychodzą z mody. W ostatnich latach widzieliśmy pojawienie się otwartych półek w ramach naszych modnych projektów kuchennych i to się nie zmieni. Otwarte półki są nadal bardzo lubiane. Podobnie jak kuchnia pełna naturalnego światła. Dom musi być jasny i jasny - spędziliśmy w nim dużo czasu w ciągu ostatnich kilku lat, a światło dzienne jest kluczowym elementem naszego dobrego samopoczucia, więc zawsze koncentruj się na tym, aby ogólny wygląd własnej kuchni był jasny i jasny.

1. SZAŁWIA ZIELONA

Jednym z największych trendów, które obserwujemy na nadchodzący rok, jest wykorzystanie zieleni szałwii w kuchni. Od szałwiowych zielonych szafek kuchennych, po płytki ścienne i podłogi, ten stylowy zielony odcień jest bardzo popularny Widzimy również, jak ten kolor omiata dom, a kończy się w salonie, więc będzie to taki, który będzie istniał przez jakiś czas. Połączenie tego bogatego koloru z innymi jasnymi odcieniami tworzy oszałamiającą kuchnię, która jest modna i przetrwa próbę czasu. Jeśli zawsze skłaniałeś się ku ciemnozielonej kuchni, teraz jest czas, aby wstrząsnąć.

Szałwiowa kuchnia
Szałwiowa kuchnia

2. KOLOROWE AKCENTY

Białe kuchnie zawsze będą popularne, ale nowy rok przynosi kolorowe akcenty do naszego projektu kuchni. Odważne kolory są na pierwszym planie w trendach kuchennych w 2023 roku, więc nadszedł czas, aby przyjąć silne palety kolorów. Zdecydowanie zalecamy wybranie ciemnego koloru jako podstawy i dodanie popów w różnych kolorach, które pasują do Twojej osobowości i reszty domu. Jeśli nie masz pewności, zawsze wybieraj cieplejsze odcienie, ponieważ łatwiej z nimi żyć.

3. PROJEKTY INSPIROWANE NATURĄ

To musi być jeden z naszych ulubionych trendów kuchennych 2023! Nadszedł czas, aby objąć ziemiste odcienie, naturalne materiały i stworzyć nową kuchnię o ponadczasowym charakterze. Świat przyrody odgrywa dużą rolę w projektowaniu naszych wnętrz w ciągu ostatnich kilku lat, a wykorzystanie różnych naturalnych elementów w projektowaniu kuchni działa pięknie. Te inspirowane nordyckimi wzorami, jak wyżej, są teraz popularne, z dużą ilością naturalnego drewna i naturalnego kamienia. Tekstura i ciemniejsze odcienie zastosowane w przebudowie kuchni, takiej jak ta, przywołują połączenie z naturą, a nie poprawiają nasz sposób myślenia i samopoczucie.

Projekty inspirowane naturą
Projekty inspirowane naturą

4. BACKSPLASHES PŁYT

Jeśli chodzi o pomysły na kuchnię, ten jest świetnym sposobem na stworzenie niepowtarzalnego wyglądu podczas renowacji kuchni. Dodanie kuchennego backsplash, zwykle w marmurze, jest o wiele bardziej inspirujące niż użycie prostej białej płytki. Solidny kawałek materiału daje jednolitość, ale działa również jako czynnik wow lub punkt centralny w kuchni, oferując opływową estetykę i tworząc iluzję przestrzeni. Bez linii płytek, które mogłyby przerwać widok, oko bez wysiłku ciągnie się w górę, zajmując pozornie rozległą przestrzeń ściany.

5. PRZECHOWYWANIE SCULLERY

Myśląc o tym nowym trendzie kuchennym na 2023 rok, pomyśl o staromodnych spiżarniach Butlera. W tradycyjnych kuchniach były one często używane do przechowywania serów i wędlin - na zimnej płycie - zanim lodówka stała się popularna lub dostępna. Występują w różnych postaciach i wzorach, poprawiając przechowywanie w kuchni i oferując zabawny i bardzo praktyczny element do nowych kuchni w tym roku. W świecie wystroju wnętrz stare spotyka się z nowym, a szafki do przechowywania zmywarek stają się luksusowym elementem nowoczesnych kuchni.

6. DRZWI BEZ UCHWYTU

Uwielbiamy czysty wygląd kuchni bez uchwytu, a jako wybór projektowy, ten jest idealny dla tych, którzy kochają projekt kuchni w stylu mininal. W przeciwieństwie do szafek w stylu shaker, elegancka stylistyka bez uchwytów lub gałek może wyglądać na niedokończoną, ale jako trend, ten nabrał rozpędu w ciągu ostatnich kilku lat, a wielu wybrało ten wygląd do nowej przebudowy kuchni.

Fronty bez uchwytów
Fronty bez uchwytów

7. SUPER ROZMIAR SWOJEJ WYSPY KUCHENNEJ

Jest to jeden trend, który naprawdę przetrwał próbę czasu i nie wydaje się słabnąć. Wyspa kuchenna staje się coraz bardziej popularna w miarę upływu lat. Teraz, zamiast stołu jadalnego, wielu decyduje się na powiększenie baru śniadaniowego lub wyspy, wybierając wielofunkcyjną strefę. Od przygotowywania posiłków, po śniadanie, rozrywkę, a nawet pracę w domu, wyspa stała się centralną sceną pracy w kuchni. I nie myśl, że potrzebujesz dużej kuchni, aby ją zainstalować, ten najnowszy trend powoduje, że mniejsza kuchnia w pełni wykorzystuje powierzchnię podłogi i wybiera największą wyspę kuchenną, jaką mogą zmieścić.

8. JAPONIA

Obecne trendy od pewnego czasu obejmują styl wystroju domu japandi, ale teraz dotarł do naszych kuchni w 2023 roku. To połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego, z minimalistycznymi wzorami prezentującymi naturalne materiały i jasnym, jasnym wyglądem. To bardzo nowoczesny wygląd, który oferuje idealne miejsce na minimalistyczną stylizację, ograniczone akcesoria i spokojny, spokojny design. Biała kuchnia bez uchwytów, z dużą ilością jasnego, jasnego drewna, tworzy kuchnię Japandi, którą wszyscy kochamy.

9. DWUKOLOROWE SZAFKI

Jednym z najnowszych trendów kuchennych jest to, że do kolorowych szafek w kilku odcieniach lub odcieniach. Nowoczesną białą kuchnię często można mieszać z kolorowymi górnymi szafkami, ale białe szafki nie są jedynym wyborem. Ten nowy trend dwukolorowych szafek dobrze nadaje się do odważnych schematów kolorystycznych, jak powyżej. Użyj różu z granatem, szałwii zielonej z ciemnozielonym, a nawet czarnej z oliwkową. Możliwości wyboru jest wiele, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

10. ZDUPLIKOWANE OŚWIETLENIE KUCHENNE

Najlepsza kuchnia ma dobre oświetlenie. Niezależnie od tego, czy jest to efektowny wisiorek nad wyspą, czy modne kinkiety. To, co zobaczymy więcej w 2023 roku w oświetleniu kuchennym, to podwójne oświetlenie, w wielu różnych stylach. Wpływ lampy wiszącej jest zwielokrotniony, gdy powielisz styl. Dlaczego poprzestawać na dwóch?

Zduplikowane oświetlenie kuchenne
Zduplikowane oświetlenie kuchenne

PODSUMOWANIE TRENDÓW KUCHENNYCH 2023 ROKU.

Podsumujmy nasze 10 ulubionych trendów kuchennych 2023, których w tym roku zobaczymy znacznie więcej w domach.

  1. Szałwia zielona
  2. Kolorowe akcenty
  3. Inspirowane naturą
  4. Backsplashes płyt
  5. Magazynowanie zmywalni
  6. Drzwi bezklamkowe
  7. Duże wyspy kuchenne
  8. Kuchnie inspirowane Japończykami
  9. Dwukolorowe szafki kuchenne
  10. Podwójne oświetlenie kuchenne

Jeśli planujesz przebudowę kuchni w tym roku lub w przyszłości, zawsze fajnie jest uwzględnić niektóre z tych trendów w swoich projektach. Skorzystaj z tych kreatywnych sposobów, aby ożywić swoją kuchnię dzięki nowemu wyglądowi.

Komentarze