Turkusowy pokój - elegancja i nowoczesny charakter

Turkusowy pokójTurkusowy pokój to nie tylko ściany, choć w ostatnim czasie wiodący producenci farb ściennych oferują całą paletę barw, której bazą jest właśnie turkus od bardzo jasnego po ciemny i przytłumiony odpowiedni jedynie dla zaakcentowania jednej ze ścian.

Jaśniejsze odcienie turkusu z powodzeniem można stosować na wszystkich ścianach, jednak zawsze w tym wypadku najlepiej prezentują z się białym sufitem, oraz meblami we wszystkich odcieniach szarości i bieli, aby przełamać biało - turkusowe wnętrze można dodać niewielkie elementy kontrastujące.

Barwą, która świetnie współgra z turkusem podkreślając jego wyjątkową elegancję i nowoczesny charakter jest mocny pomarańcz, lecz tylko w postaci drobnych akcentów, oraz czerń która nadaje turkusowi nuty ekstrawagancji i nowoczesnego chłodu.

Co takiego ma w sobie turkus

Turkus jest kolorem, który od wielu lat pojawia się w aranżacjach mieszkań i domów, najczęściej w postaci subtelnych dodatków typu ozdobne poduszki, lub w bardziej wyrafinowanych aranżacjach w postaci zasłon, dywanów czy mebli tapicerowanych. Jednak wraz z nadejściem mody na patchworkowe meble kolor turkusowy powrócił na salony w wielkim stylu, przed laty uważany za oznakę kiczu i kolor typowy dla wiejskich wnętrz, dziś podkreśla charakter modnych, minimalistycznych w formie mebli z białego lakieru.

Turkusowy pokój najlepiej prezentuje się z białymi lakierowanymi meblami na wysoki połysk, który dodaje całej aranżacji blasku i nowoczesności lub z białymi matowymi meblami w połączeniu z ciepłym pomarańczem lub czernią.

Turkusowa łazienka

Naszą propozycją zastosowania tej barwy jest zaakcentowanie jednej ze ścian turkusową tapetą w modne geometryczne wzory lub kolorowe koła. W tym wypadku meble tj. szafka RTV, ława, półki, komody, stół i stelaż krzeseł w kolorze białym na wysoki połysk lub matowym jeśli mówimy o naturalnym drewnie. Natomiast wszystkie taniny w tym tapicerowane meble w kolorze turkusu, które najlepiej prezentują się z subtelnym białym lub popielatym deseniem. Aby uzyskać efekt nowoczesnego chłodu można zastosować turkusowe, gładkie tkaniny w różnych odcieniach od bardzo jasnych i delikatnych na największej powierzchni typu kanapa, po zdecydowane i ciemniejsze w postaci obicia krzeseł, czy zasłon. Natomiast sypialnia to pokój z turkusowymi ścianami i białymi meblami, oraz dla podkreślenia nowoczesnego charakteru wnętrza białymi roletami lub żaluzjami.

Turkusowa kuchnia

Kolejną propozycją stworzenia turkusowego wnętrza jest pomalowanie jednej lub dwóch ścian na wybrany odcień turkusu i kolejnych na biało, lub bardzo jasny popielaty. Do takiego wnętrza doskonale będą się prezentowały zarówno białe jak i szare meble. Aby rozświetlić całość należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, doskonałym pomysłem będą więc żyrandol i lampa z prawdziwymi, lub znacznie tańszymi sztucznymi kryształkami, które pięknie odbijają i rozpraszają światło. Stosując kolor turkusowy jako bazę nie należy obawiać się dodatków w styku glamour, gdyż nie zmienią one nowoczesnego charakteru aranżacji, a jedynie dodadzą mu odrobinę ekstrawagancji i luksusu.

Komentarze