Jaki klej do drewnianych mebli?

Klej do drewnianych mebliDrewno to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych materiałów stosowanych w produkcji mebli. Niestety jego wadą jest struktura - pory i nierówności naturalnie występujące na jego powierzchni sprawiają, że preparaty klejące nie wchłaniają się i nie wiążą zbyt dobrze. Przez to klejenie drewnianych mebli często okazuje się dużym wyzwaniem. Na rynku chemii budowlanej istnieją jednak kleje, które są w stanie mu sprostać.

Czym się sugerować przy wyborze kleju do drewna?

Klej do drewna musi być przede wszystkim mocny i trwały. Najlepszymi pod tym względem parametrami mogą się pochwalić kleje hybrydowe, których skład uzupełniono polimerami hybrydowymi SMX, czyli związkami chemicznymi o innowacyjnych właściwościach adhezyjnych. Preparaty oparte na takiej formule zapewniają naprawdę solidne łączenie, możesz więc bez obaw kleić nimi dowolnego rodzaju meble, nawet te przeznaczone do intensywnego użytkowania generującego duże obciążenia. Oczywiście klej do drewna powinien być też elastyczny - zwłaszcza jeśli zamierzasz kleić nim krzesła czy ławki - dzięki temu będzie skutecznie absorbował naprężenia występujące w trakcie eksploatacji. Pod tym względem również najlepsze właściwości wykazują kleje hybrydowe. Ich zaletą jest także duża odporność na wahania temperatur, nawet ekstremalne, oraz mróz i deszcz. Weź to pod uwagę, jeśli planujesz klejenie mebli lub innych drewnianych konstrukcji poza domem, na przykład w ogrodzie.

Jakim klejem najlepiej skleja się drewniane meble?

Wśród wszystkich dostępnych obecnie na rynku preparatów tego typu szczególnie warty polecenia jest jeden klej do drewna: Fix All. To flagowy produkt znanej i cenionej w Polsce marki Soudal. Fix All, o której wiecej na tosieklei.pl, powstał na bazie opisanych wyżej polimerów hybrydowych SMX, dlatego świetnie klei drewno każdego rodzaju, jak również wiele materiałów drewnopochodnych, zapewniając im zawsze ekstremalnie mocne i trwałe łączenie, które dodatkowo odporne jest na wibracje, drgania, obciążenia i zmienne warunki atmosferyczne. Można go z powodzeniem stosować w domu, jak i w ogrodzie - nie tylko do składania i naprawy mebli, ale też na przykład montażu elementów dekoracyjnych. Fix All sprawdza się praktycznie zawsze i wszędzie.

Komentarze