Nowoczesne mopy - przegląd najlepszych modeli

Mop do mycia podłogiJednym z podstawowych akcesoriów do sprzątania jest mop do podłogi - lekkie, poręczne urządzenie pozwalające sprawnie umyć powierzchnię o zróżnicowanym wykończeniu. Nowoczesne mopy oferowane przez producentów idących z duchem czasu pozwalają sprawnie wyczyścić i wypolerować płytki, panele czy linoleum bez konieczności schylania się, uciążliwego szorowania i wykręcania szmatki. Niezawodny, chłonny mop może znacząco podnieść komfort codziennej pracy i odciążyć kręgosłup podczas sprzątania. W poszukiwaniu solidnych modeli zaglądamy do katalogu marki York - polskiego producenta cieszącego się pozycją lidera w branży household. Jakie modele przykuły naszą uwagę?

SPEED MAX - nowoczesne mopy obrotowe z puszystą szczotką

Mop do mycia podłogi z linii SPEED MAX sprawdzi się w mieszkaniach i domach o pokaźnym metrażu. Duże, pojemne wiadro ze stabilną, antypoślizgową podstawą wyposażone zostało w obrotowy mechanizm sprawnego płukania i odwirowywania. Puszysta, okrągła szczotka umieszczona jest na teleskopowym kiju, który można dostosować do swojego wzrostu. Sznurkowa szczotka wykonana jest z mikrofibry. Wymiana zapasu obywa się bezdotykowo. Ruchoma płytka dociera we wszystkie zakamarki.

BACTERIA STOP - innowacyjny mop do paneli, płytek i parkietu

Drugie miejsce na naszej liście zajmuje mop do mycia podłogi z linii BACTERIA STOP. Innowacyjny produkt szczególnie polecamy uwadze osób, dla których zachowanie nieskazitelnej higieny we własnym domu ma nadrzędną wartość - alergikom, rodzicom małych dzieci raczkujących po całym mieszkaniu i bawiących się na podłodze oraz właścicielom czworonogów gubiących sierść. Do jego produkcji wykorzystano materiały z dodatkiem cząsteczek srebra. Dzięki nim bakterie, grzyby, pleśń i inne drobnoustroje nie przenoszą się na dłonie podczas sprzątania, a ich rozwój na podłodze jest blokowany. Skuteczność technologii potwierdzają badania w niezależnych ośrodkach.

Zestaw BACTERIA STOP składa się z mopa i końcówek z mikrofibry. Funkcję klasycznego wiadra przejął niewielki zbiornik znajdujący się na trzonku. Przemyślana, kompaktowa budowa zapewnia jeszcze większą wygodę podczas mycia. Nie musisz nosić ze sobą ciężkiego wiadra - aby delikatnie zmoczyć podłogę, wystarczy nacisnąć rączkę. Woda z płynem znajdująca się w pojemniku zostanie wtedy równomiernie rozprowadzona po podłodze.

BACTERIA STOP to idealny mop do paneli, drewna, płytek i linoleum. Swoją wszechstronność urządzenie zawdzięcza końcówce z chłonnej mikrofibry. Tkanina składająca się z cienkich włókien poliestrowych i poliamidowych zbiera i zatrzymuje wewnątrz nawet najdrobniejsze cząsteczki. Szczota doskonale czyści i poleruje każdą powierzchnię, zarówno gładką, jak i porowatą. Wykazuje dużą skuteczność zarówno na sucho, jak i na mokro. Dzięki właściwościom mikrowłókna możesz ograniczyć zużycie detergentów. Aby pozbyć się zaschniętych plam, wystarczy zmoczyć szmatkę wodą.

Gąbkowy mop do podłóg EASY - czysta łazienka i taras

Mop do podłóg z linii EASY zaprojektowany został z myślą o tarasach, balkonach i innych miejscach, w których może gromadzić się woda. W odróżnieniu od klasycznych mopów model EASY wyposażony został w końcówkę ze sprężystej, chłonnej gąbki PVA o wysokiej absorbcji. Pianka chłonie rozlane płyny i zbiera zabrudzenia, takie jak kurz, błoto czy zwierzęcą sierść. Do zestawu dołączony został płaski pojemnik z trzema funkcjami: wash, dry i store. Dopracowany mechanizm umożliwia płukanie i wyciskanie gąbki bez brudzenia rąk. Złożony mop nie zajmuje wiele miejsca.

CLICK&COLLECT - uniwersalny mop do mycia podłóg

Mop płaski z linii CLICK&COLLECT możesz połączyć z każdą ściereczką. Mechanizm wbudowany w płaską, szeroką szczotkę pozwala na szybkie i stabilne zamocowaniu dowolnej szmatki. Teleskopowy trzonek, szeroka podstawa i piankowy spód gwarantują wygodę podczas sprzątana. Co ważne, szczotka pracuje w zakresie pełnych 360 stopni, co zapewnia płynność i precyzję każdego ruchu.

PRESTIGE do mycia trudno dostępnych zakamarków

Przestrzeń pod meblami czy kanapą wyjątkowo trudno wyczyścić. Kurz nagromadzony w niewidocznych na pierwszy rzut oka miejscach usuniesz przy pomocy mopa do mycia podłóg PRESTIGE. Tym, co wyróżnia model PRESTIGE na tle innych mopów, jest płytka z możliwością regulacji trzonka. Przesuwając trzonek w bok, możesz wprowadzić szczotkę pod nisko osadzone meble bez konieczności schylania się. Konstrukcja mopa wykonana jest z wyjątkowo lekkiego aluminium. Szczotka o dużej powierzchni pozwala umyć podłogę w krótszym czasie.

HANDY - zestaw do małych mieszkań

Przechowywanie wieloelementowego zestawu do sprzątania może okazać się sporym problemem. Osobom mieszkającym w mieszkaniach, w których brakuje miejsca do składowania akcesoriów i sprzętu, prezentujemy model HANDY. Klasyczne, okrągłe wiadro zastępuje tutaj wysoki, elegancki pojemnik. Zgrabne, dwukomorowe wiadro jest w pełni funkcjonalne, a jednocześnie zajmuje mimem powierzchni.

Komentarze