Sypialnia w klasycznym stylu - jak ją urządzić?

Sypialnia w klasycznym styluSypialnia niewątpliwie jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w całym domu. Powinna łączyć w sobie walory estetyczne oraz praktyczne. Dziś podpowiemy Wam, jak urządzić to pomieszczenie w klasycznym stylu. Gwarantujemy, że efekt przerośnie Wasze oczekiwania.


Postaw na drewno - dlaczego deski ze świerku są najlepszym wyborem na podłogę?

Naszą aranżację wnętrza sypialni zaczniemy od podłogi. Możliwości jest naprawdę dużo. Można postawić na gres czy panele, ale można też wybrać rozwiązanie, które jest uniwersalne i nigdy nie wychodzi z mody. Mamy tutaj na myśli deski wykończeniowe ze świerku. Zachwycają one estetyką, pięknem, a także niepowtarzalnym charakterem. Wystarczy tylko spojrzeć na unikalny rysunek słoi. Podłoga z drewna jest bardzo stylowa, ale też tworzy w sypialni przyjazny, zdrowy mikroklimat. To rozwiązanie naprawdę dobre dla wszystkich alergików czy astmatyków. Jeżeli chcecie zwiększyć parametry wytrzymałościowe drewna, to nie zapomnijcie o impregnacji. Oczywiście to nie koniec możliwości. Jeżeli chcecie, by sypialnia była wykończona w naturalnych materiałach, to deski możecie umieścić również na ścianach. Będą stanowiły wtedy świetną dekorację wnętrza. Jeżeli szukacie najlepszych desek drewnianych, to wejdźcie na stronę: https://patatimber.pl/.

Wyposażenie ma znaczenie - jakie meble w sypialni są niezbędne?

Sypialnia powinna zachwycać swoją wszechstronnością i minimalizmem. Należy unikać bardzo mocnych kolorów, które mogą powodować problemy ze snem, ale też zaburzać koncentrację. Najlepiej wybierać jasne brązy, beże czy delikatne odcienie szarości. Można też postawić na pastele. Jeżeli chodzi o meble, to niewątpliwie najważniejsze jest łóżko. Doskonale sprawdzi się takie, które wykonane jest z drewna. Możecie np. postawić na wyższe łóżko kontynentalne. Oczywiście nie można zapomnieć o materacu. Sprawdzi się kokosowy, który jest antybakteryjny. Jednocześnie dostosowuje się do sylwetki użytkowników. Czas na wybór pozostałych mebli. W sypialni można umieścić szafę przesuwną ze szklanymi czy też drewnianymi drzwiami. W ten sposób zyska się praktyczną garderobę. Obok łóżka niezbędne są stoliki bądź szafki nocne, na których warto umieścić lampki. Do tego nie zapomnijcie jeszcze o toaletce czy komodzie na bieliznę. Jeżeli w Waszej sypialni ma znajdować się telewizor, to przyda się także szafka RTV.

Komentarze