Jaki zlewozmywak pasuje do drewnianego blatu?

ZlewozmywakKuchnia to serce domu. To w niej codziennie spędzamy wiele czasu podczas przygotowywania, a często też spożywania posiłków. Aby czuć się dobrze w swojej kuchni, warto zadbać o odpowiednią jej aranżację, zgodnie ze własnym gustem i ogólną estetyką.

Jaki zlewozmywak pasuje do drewnianego blatu?

Urządzanie wymarzonej kuchni wymaga wyboru stylowych mebli, ale również innych elementów, takich jak blat, zlewozmywak i urządzenia codziennego użytku. Z reguły, większość osób, które są na etapie aranżowania kuchni wie jakie meble oraz jaki blat chce zastosować. Wątpliwości rodzą się podczas dobierania zlewozmywaka i baterii.

Blat nakładany czy podblatowy?

W chwili obecnej, drewno cieszy się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najchętniej wybieranych materiałów na blat kuchenny. Najczęściej wybieranym rodzajem zlewozmywaka w przypadku blatu drewnianego jest zlewozmywak nakładany. Coraz większą popularnością cieszą się również zlewozmywaki podblatowe i nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki zlewozmywak zastosować również do blatu drewnianego. Należy jednak pamiętać, aby miejsce, w którym blat i zlewozmywak się stykają było odpowiednio zabezpieczone przed wodą.

Blat drewniany a kolor zlewozmywaka

Drewno jest takim materiałem, który pasuje niemal do wszystkiego. Należy jednak pamiętać, że materiał ten sam w sobie jest ozdobą, stąd decydując się na sporą ilość dodatków, czy też różnego rodzaju motywów obecnych w kuchni, warto zastanowić się nad blatem w jednym kolorze. Również zlewozmywaki z ozdobnym wzorem będą lepiej odznaczać się na jednokolorowym blacie.

Czarny zlewozmywak na drewnianym blacie

Czerń bardzo dobrze komponuje się z drewnem. Połączenie to prezentuje się niezwykle elegancko, stąd bardzo dobrze odzwierciedla wnętrze w stylu nowoczesnym oraz industrialnym. Takie rozwiązanie można zastosować do białej kuchni, jednak ze względu na minimalistyczny wyraz drewna i czarnego zlewu, sprawdzi się również w meblach w innym kolorze. Co ciekawe, bardzo łatwo można stworzyć nawiązanie do czarnego zlewu poprzez czarne urządzenia, uchwyty mebli, a nawet dodatki obecne w mieszkaniu. Warto też pamiętać, że podobnymi cechami w przypadku połączenia z drewnem charakteryzują się zlewozmywaki grafitowe.

Drewniany blat i biały zlewozmywak

Biały zlewozmywak prezentuje się równie elegancko, jednak umieszczając go na drewnianym blacie należy zachować ostrożność. Z tego powodu, decydując się na takie rozwiązanie, warto rozważnie dobierać kolorystykę mebli kuchennych. Bardzo dobrze prezentuje się zaprojektowanie części frontów (góra lub dół) z tego samego drewna co blat. Wówczas, na pozostałą część frontów można zastosować jeden kolor. W takiej aranżacji biały zlewozmywak będzie eleganckim uzupełnieniem.

Zlewozmywak ze stali nierdzewnej a drewno

Stal nierdzewna to idealny element kuchni nowoczesnej, industrialnej oraz inspirowanej wiejskimi klimatami. W chwili obecnej, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej charakteryzują się wysoką estetyką i minimalizmem, co sprawia, że pięknie komponują się z każdym rodzajem drewna. Ze względu na delikatny połysk, takie zlewozmywaki świetnie sprawdzą się w kuchni osoby, która nie wyobraża sobie wnętrza bez elementu natury i subtelnego blasku.

Zlewozmywak z elementem szkła na drewnianym blacie

Zlewozmywaki szklane są niezwykle finezyjne. Z tego powodu, dzięki połączeniu ich z surowością drewna można uzyskać bardzo ciekawą i stylową aranżację kuchni. Ze względu na różnorodną kolorystykę szklanej części zlewozmywaka, może on być dopasowany do innych elementów kuchni, czy też dodatków. Takie zlewozmywaki świetnie przełamują mocny charakter drewnianego blatu oraz mebli.

Źródło: www.salonyhoff.pl.

Komentarze