Szary, czyli optymalny kolor do salonu

Szary kolor do salonuElegancki, a jednocześnie przytulny wystrój salonu to kwestia, której poświęcamy wiele uwagi podczas urządzania naszego mieszkania. Wybierając odcień ścian, nie musimy ograniczać się do pasteli - możemy osiągnąć niepowtarzalny efekt, eksperymentując z kolorem szarym! Sprawdź, jak zaprojektować aranżację, aby salon w szarościach prezentował się atrakcyjnie i nowocześnie.


Zwróć uwagę na walory pomieszczenia

Zanim podejmiemy pierwsze decyzje, warto zwrócić uwagę na ekspozycję i rozmiary przyszłego pokoju dziennego. Jeżeli jego okna są duże i wychodzą na południe, naturalne światło wpadać będzie do niego przez cały dzień - nie trzeba troszczyć się o dodatkowe rozjaśnienie. Natomiast jeśli wnętrze jest mniej oświetlone, najlepiej zrezygnować z ciemnych kolorów. Podobnie rzecz ma się z rozmiarem bawialni - gdy mamy do dyspozycji nieco mniej przestrzeni, należy postawić na jaśniejszy, minimalistyczny wystrój.

Stonowana kompozycja z bielą

Odcień Light grey z kolekcji Beckers Designer Colour jest - jak sama nazwa wskazuje - jasny i delikatny. Będzie fantastycznie współgrał z białymi meblami i ramami okiennymi, tworząc wyważoną, a jednocześnie ciekawą aranżację. Rozłożenie na podłodze szarego, puszystego dywanu pomoże osiągnąć przytulny efekt. Jeżeli zdecydujemy się na monochromatyczne ozdoby oraz granatowe dodatki, wykreujemy intrygującą wariację na temat stylu skandynawskiego.

W duecie z turkusem

Salon w kolorach morza to spełnienie marzeń tych, którzy pragną przede wszystkim relaksu w harmonijnym otoczeniu. Spokojny Promenade możemy połączyć z subtelnym odcieniem Regatta z kolekcji Beckers Designer Collection lub bardziej nasyconym Cleopatra z kolekcji Beckers Designer Colour. Umeblowanie należy utrzymać w kolorystyce szaro-białej. Do nas należy decyzja, czy chcemy uzupełnić tę kompozycję stylową srebrzystą wykładziną czy wybierzemy raczej jasne drewno. Wystrój pomieszczenia uświetnią odpowiednie dodatki z motywem marynistycznym.

Przełamujemy!

Jeżeli dysponujemy odpowiednią przestrzenią i mamy ochotę na odważny krok aranżacyjny, możemy pomalować ściany na ciemniejszy odcień szarości, taki jak Stony beach. Kierując się zasadą kontrastu, dobierzmy meble w żywym, energetycznym kolorze - najlepiej sprawdzi się słoneczna żółć. Pufy, fotele, bibeloty… Wszystkie te elementy wykorzystamy właśnie jako "przełamujące". Kanapa również może być żółta; a jeśli obawiamy się, że takie obicie trudno będzie utrzymać w czystości, wystarczą poduszki lub narzuta w kontrastującej barwie. Zadbajmy też o odpowiednie źródło światła - oprócz jednej dużej lampy z pewnością przyda się także oświetlenie punktowe.

Salon cały w szarościach

Szara gama kolorystyczna jest Twoją ulubioną i nie masz potrzeby włączania bieli, błękitów czy żółci do aranżacji? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć projekt pokoju dziennego utrzymanego w odcieniach stali, platyny i antracytu! Ściany pomalowane na nieco jaśniejszy odcień, taki jak Tender czy Luna, będą dobrze komponować się z ciemniejszymi, grafitowymi meblami. Może zdecydujesz się na dywan w oryginalnym kolorze marengo lub kilka srebrnych bibelotów? Wystarczy pojedynczy barwny akcent, na przykład niebieskie poduszki na kanapie, aby wnętrze stało się jednocześnie stylowe i przytulne. Koncepcja zależy od Ciebie! Najważniejsze aby stworzyć salon, w którym wszyscy domownicy będą mogli miło spędzać czas, ciesząc oczy jego estetyczną aranżacją.

Źródło: www.beckers.pl.

Komentarze